Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У дендропарку «Івушка» в Омельнику висадили екзотичні дерева

У дендропарку «Івушка» оздоровчого комплексу «Нафтохімік», що в селі Омельник Кременчуцького району, цієї весни з’явилися нові екзотичні рослини. Молоді дерева стануть частиною ансамблю Алеї пам’яті про засновницю дендропарку, доктора біологічних наук, професора Олену Байрак, котра трагічно загинула на початку 2018 року. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Дендропарк «Івушка» – наймолодший на Полтавщині, але унікальний за історією свого створення та представленою тут нині колекцією рослин. Деякі екземпляри – справжня рідкість не лише для Полтавської області, а й для України загалом. А почалося все з молодого саджанця реліктового дерева гінкго білоба, котре восени 2006 року привезла з Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка професор, член Ради ботанічних садів і дендропарків України Олена Байрак. Вона презентувала гінкго як символічний дарунок санаторію «Івушка» з нагоди Х Всеукраїнської екологічної конференції. Цей захід, починаючи з 1996 року, традиційно щороку проходить на базі оздоровчого комплексу. Саме за ініціативи Олени Миколаївни Байрак, підтриманої керівництвом санаторію та адміністрацією нафтопереробного заводу,  в 2007році на території дендропарку почали закладати перші алеї.

Щороку силами громадської організації «Екологічний клуб «Омельник» та екологічними активістами області, за кошти оздоровчого комплексу та меценатів, в «Івушці» поповнюють колекцію дерев. Так, багаторічним незмінним учасником весняних суботників у дендропарку є і заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко.

Розбудова дендропарку триває і нині. Минулого тижня Алею пам’яті Олени Байрак доповнили ще 14-ма саджанцями екзотичних рослин – дуба болотяного, що славиться осіннім різнобарвним листям; альбіції ленкоранської (шовкова акація) з дивовижно красивими квітами (на Полтавщині їх побачать вперше), павловнії або імператорського дерева, батьківщина якого – Далекий Схід. 

Нині на 2,5 га території дендропарку «Івушка» зібрано понад 210 видів цінних екзотичних і декоративних деревних рослин, батьківщиною яких є Північна Америка, Південно-Східна Азія, Далекий Схід, Кавказ, Південна Європа та ін. Найбільша кількість саджанців завезена з Національного дендропарку «Софіївка»,  Національного  ботанічного  саду ім. М.М. Гришка, з Криворудського та Устимівського дендропарків, Одеського ботанічного саду.