Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Сьогодні Міжнародний день ромів

До ромів відносяться кілька десятків народностей. Тільки в країнах Європи їх чисельність складає більше 12 мільйонів осіб. Як нація вони сформувалися в Персії (східна гілка) і Римської Імперії (вона ж Ромео, вона ж Візантія; західна гілка). Майже всі назви ромських національностей або є назвами ключових професій, або відображають назву країни, яка вважається ними рідної.

Ромські мови в переважній більшості є нащадками санскриту. Роми розуміють багато звичайних фраз на хінді, мабуть тому вони дуже люблять деякі індійські фільми, повідомляє dilovamova.com.

Перша згадка про ромів датована 1501 роком, коли ромський ватажок Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.

Для збереження самобутності і культури цього кочового народу в 1971 році в Лондоні був створений Міжнародний союз ромів.

Міжнародний день ромів був заснований на конгресі ромів усього світу, що відбувся 8 квітня 1971 і зібрав представників 30 країн.

Традиційними для ромів областями діяльності є мистецтва, торгівля, конярство і ремесла. Вважається, що саме роми широко розповсюдили в мусульманських країнах танець живота. Знаменитий ромський національний костюм був придуманий в 19 столітті. Першими його стали носити келдерари, а сережка в одному вусі у рома означає, що він єдиний син у сім’ї.

У 18-19 століттях, з підвищенням терпимості до них в європейському суспільстві, кримінальність ромів різконизилася. У 19 столітті в Європі пішов дуже швидкий процес інтеграції ромів у суспільство.

Серед видатних ромів є вчені, письменники, поети, композитори, музиканти, співаки, танцюристи, актори, режисери, боксери (в т.чемпіони), футболісти, історики, політики, священики, місіонери, художники і скульптори.