Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

Рятувальники закликають полтавців не спалювати суху рослинність

За останні кілька днів вогнеборці з пожежно-рятувальних підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України щодоби ліквідовують десятки пожеж, які виникають на відкритій території через спалювання місцевими мешканцями сухої трави, сміття, гілля, очерету тощо. Така сумна статистика свідчіть про безвідповідальність, необдуманість своїх дій. Незважаючи на те, що екологи щороку розповідають про жахливі наслідки для навколишнього середовища, які виникають через спалювання сухої трави, деякі громадяни продовжують вважати, що саме такий спосіб допомагає землі оновитися та пришвидшити появу нової трави.  

Рятувальники наголошують, що неконтрольований вогонь може досить швидко поширитися на приватні домоволодіння. Внаслідок цього люди втрачають нажите роками майно, також отримують опіки, отруюються продуктами горіння, несуть шкоду своєму здоров’ю та оточуючим. Таких прикладів вже цього року більш ніж достатньо. На жаль, деякі громадяни, в чергове підпалюючи траву не замислюються, що поки рятувальники будуть гасити займання сухостою, на іншому кінці населеного пункту може статися пожежа в житловому будинку, магазині, об’єкті важливого для життєзабезпечення громади, з масовим перебуванням людей. Втрачається дорогоцінний час прибуття вогнеборців до місця події, а отже збільшуються збитки, існує ймовірність трагічних наслідків.

– Також, нагадуємо, що за самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна!

Служба порятунку наголошує на суворому дотриманні правил пожежної безпеки! Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам’ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню, – повідомляють в УДСНС України у Полтавській області.