Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Реформа децентралізації на Полтавщині успішна і незворотна, – Роман Товстий

Успішність економічного розвитку області значною мірою пов’язана з впровадженням реформи децентралізації, яка дозволила передати на місцевий рівень вагомі фінансові ресурси, що активно використовуються громадами на поліпшення власного добробуту. На Полтавщині наразі життя та економічне зростання у новостворених ОТГ свідчить про успішність даної реформи.

“Реформа децентралізації успішна і незворотна. Лише в цьому напрямку ми маємо рухати країну та область, щоб досягти успіху. І закиди щодо спекуляцій прийняття перспективного плану Полтавською обласною радою, є недоречними. До 2020 року, у будь-якому разі, по всій території області будуть створені об’єднані територіальні громади. Наразі у нас 47 громад. Це 35% від загальної території Полтавщини”, – розповів т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий під час розширеного виїзного засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації.

Він також зауважив, що виїзні колегії такі, як сьогодні до Щербанівської ОТГ, та ознайомлення з життям в уже створених громадах є гарним стимулом для активізації роботи сільських і селищних голів щодо “включення у цей процес”.

Розповідаючи про співробітництво та об’єднання громад як шлях до сталого розвитку регіону директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко зазначила, що з метою 100% покриття території Полтавської області об’єднаними територіальними громадами розроблений новий Перспективний План, згідно з яким, очікується створення 77 ОТГ.

Загалом на сьогодні:
• об’єднано 174 місцевих ради (34,6% від загальної кількості рад)
• загальна площа ОТГ – 8,9 тис.км2 (31% від площі області)
• чисельність населення ОТГ – 379,4 тис. осіб (27,1% до загальної чисельності населення області).

Райони, в яких створено найбільшу кількість ОТГ:
• Кременчуцький та Полтавський – по 6 громад,
• Новосанжарський – 5,
• Гадяцький – 4,
• Хорольський, Великобагачанський – 3.
В решті районів створено від 1 до 2 ОТГ.

“Не створено на даний час жодної об’єднаної громади у Диканському, Котелевському та Оржицькому районах області. Найбільшими за площею та відповідно за кількістю місцевих рад, що увійшли до складу громад, є Шишацька, Засульська, Козельщинська та Чорнухинська ОТГ”, – розповіла Інна Іщенко.

За інформацією Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА, на прямих міжбюджетних відносинах починаючи перебуває 45 ОТГ. Доходи 39 громад, за результатами впровадження реформи, зросли від 2, а подекуди й до 8 разів:

“Доказом беззаперечної ефективності дії реформи децентралізації в області є те, що 13 ОТГ Полтавщини увійшли в двадцятку лідерів з фінансової спроможності серед 665 ОТГ України. Це громади, які об’єдналися ще у 2015 році: Пирятинська, Шишацька, Глобинська, Білоцерківська та ті, що лише з 2018 року почали свою діяльність: Щербанівська, Гребінківська, Ланнівська, Лохвицька, Михайлівська, Сенчанська громади”, – зауважила директор Департаменту економрозвитку.

Одним із джерел, що дозволяє активно розбудовувати область, є державна підтримка у вигляді коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, яку ОТГ отримують починаючи з 2016 року. Очікуваний обсяг інфраструктурної субвенції на 2019 рік для 45 ОТГ Полтавської області складає 94,3 млн грн.

За словами Інни Іщенко, завдяки цій субвенції ОТГ Полтавщини мають змогу втілити різноманітні проекти, спрямовані на поліпшення життя та добробуту своїх мешканців, розвиток інфраструктури громад, будівництво та ремонт закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, поліпшення матеріально-технічної бази комунальних підприємств тощо.