Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Перші сільські амбулаторії за програмою «Доступна медицина» планують відкрити на Полтавщині до кінця квітня

Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ОДА Тимофій Голбан оглянули будівництво амбулаторії у Дмитрівці. Незабаром там планують розпочати внутрішні роботи.

У межах програми «Доступна медицина», яку ініціював Президент Петро Порошенко, в Україні будують більше, ніж 500 сучасних амбулаторій. У Полтавській області Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ОДА зводить 27 медзакладів. На деяких роботи продовжуються, інші уже на завершальній стадії, повідомили у Полтавській ОДА.

Одна з таких амбулаторій розташована у Дмитрівці, що підпорядкована Горішньоплавнівській міській раді. В селі проживають більше, ніж 1 500 людей. Тому для них будівництво нової амбулаторії дуже важливе. Підрядна компанія уже зробила покрівлю, підлогу, змонтувала перегородки. Незабаром планують виконати внутрішні роботи.

– Дуже важливо, щоб і бабуся, і дитина мали якісні медичні послуги. Зазвичай у найвіддаленіших селах не було достойних умов для лікування пацієнтів. Завдяки ініціативі Президента там з’являтимуться сучасні амбулаторії. Дуже добре, що місцева влада долучається до реалізації таких проектів, – говорить т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Будівництво амбулаторій реалізують на умовах співфінансування: 30% коштів йдуть із місцевого бюджету, решта – з державного.

За словами Тимофія Голбана, всі амбулаторії будують енергоефективними й відповідно до державних будівельних стандартів.

Зведення нових амбулаторій економічно вигідне порівняно з ремонтом старих будівель. Усередині встановлять сучасне обладнання для лікування й діагностики різних захворювань. Закупили і службові автомобілі для невідкладної допомоги.

– Вхід у приміщення обладнують і для людей з інвалідністю. Амбулаторії будуються доступними й зручними для всіх мешканців. Ми робимо все можливе, щоб якнайшвидше передати будівлі місцевим громадам, – зазначив Тимофій Голбан.

Полтавська ОДА планує у квітні відкрити амбулаторії у селах Дмитрівка Горішньоплавнівської міської ради, Новооржицьке Оржицького району, Михайлики Шишацької ОТГ.

Нагадаємо, що Мінрегіон розробив типові проекти сучасних сільських амбулаторій. Це амбулаторії монопрактики з одним чи двома лікарями без або з житлом. Закладів групової практики на Полтавщині буде всього 3. Амбулаторія на 3-4 лікарі у Скороходівській ОТГ й на 5-7 лікарів у селі Розсошенці (Щербанівська ОТГ) та у селі Засулля (Засульська ОТГ).

– Нова мережа первинки сформована відповідно до методики, розробленої Мінрегіоном спільно з МОЗ. Для будівництва ми розробили і затвердили нові технічні вимоги, а також передбачили запровадження в амбулаторіях телемедицини, – зазначає Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Полтавська область потрапила у перший пул регіонів, які почали реалізувати проект із будівництва амбулаторій. Загалом до нього ввійшли Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області.

Полтавська ОДА