Ви тут:
Суспільство Україна 

Патріарх Філарет закликає депутатів ухвалити закон про державну мову

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав депутатів Верховної Ради ухвалити закон про державну мову.

Народні депутати продовжують розгляд у другому читанні проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, № 5670-д.

“Якщо дивитися на це питання з точки зору духовної, божественної, то треба зізслатися на зішестя Святого Духа на апостолів, який дарував апостолам, які не знали інших мов, вміння говорити різними мовами для проповіді Слова Божого. Церква звершує богослужіння українською мовою для того, щоб утвердити в свідомості віруючих необхідність молитися мовою, яку вона розуміє. Апостол Павло сказав: “Краще сказати п’ять слів зрозумілою мовою, чим тисячу слів незрозумілою”, – нагадав Філарет.

Законопроект 5670-д покликаний захистити права українських громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, наповнити державний статус української мови реальним змістом та підтримати українську мову як один з найважливіших чинників української ідентичності, національної безпеки та державної єдності. Він містить близько 60 статей, вносить зміни до понад 50 законодавчих актів та внормовує понад 30 різних сфер суспільного життя. Зокрема, законопроект передбачає чіткі механізми контролю за його виконанням