Ви тут:
Суспільство 

Окупанти продовжують обстрілювати житлові будинки мирних громадян

Українська сторона СЦКК повідомляє, що бойовики ЗФ РФ активізувались та продовжують обстрілювати населені пункти вздовж лінії розмежування для дискредитації підрозділів Об’єднаних сил. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

Активні бойові дії та внутрішні розбірки російсько-окупаційних військ загрожують життю мирного населення та пошкоджують цивільну інфраструктуру Донбасу.

У звіті СММ ОБСЄ, який опубліковано 1 квітня, оприлюднено інформацію про пошкодження трьох житлових будинків на вулиці Крилова у населеному пункті Глибокий, що на непідконтрольному уряду України території, на відстані близько 55 км на захід від Луганська.

Так, 28 березня спостерігачі зафіксували в житлових багатоквартирних будівлях близько 80 розбитих вікон, понад 50 пробоїн на другому поверсі в стінах першої будівлі, які виникли внаслідок стрільби зі стрілецької зброї калібру 7,62 мм. Водночас, на відстані 150 метрів від будинку були виявлені 13 вирв, які утворилися внаслідок розривів артилерійських снарядів калібру 122 мм, та 7 свіжих вирв від розривів боєприпасів з невизначеного озброєння. Окрім того, на подвір’ї біля будинку команда СММ помітила розбите лобове скло важкого тягача на кшталт “КамАЗ”.

На цій самій вулиці члени патруля Місії побачили ще 2 пошкоджені будинки. В одному із них були розбиті 4 вікна та виявлено більше 10 отворів, в іншому – також 4 розбиті вікна За оцінкою, наявні пошкодження були спричинені вогнем зі стрілецької зброї калібру 7,62 мм. Обстежуючи дану ділянку за 70–150 метрів від будинків, спостерігачі також бачили 17 вирв.

Крім того, 29 березня у Глибокому працював міні БПЛА СММ, який зафіксував пошкодження будинків та вирви на зазначеній території, чим підтвердив руйнівні наслідки ворожого обстрілу.

Українська сторона СЦКК зазначає, що дані обстріли – це ніщо інше, як внутрішні розбори, агресія та неадекватна поведінка найманців РФ.

“При детальному вивчені відстані, тактико-технічних характеристик застосованого озброєння, а також порядку розміщення позицій підрозділів Об’єднаних сил та збройних формувань Російської Федерації є переконливі підстави стверджувати про непричетність підрозділів Об’єднаних сил до обстрілу житлових будинків мирних мешканців Глибокого. Зазначений факт в черговий раз свідчить про цілеспрямовані дії збройних формувань Російської Федерації щодо активізація бойових дій і подальшого загострення конфлікту, небажання дотримуватися режиму припинення вогню та свідоме невиконання Мінських домовленостей”, – йдеться у повідомленні.