Ви тут:
Анонс Культура Полтавщина Суспільство 

На виставці сучасного мистецтва у Полтаві відвідувачів супроводжуватимуть не екскурсоводи, а медіатори

3 травня у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка відбудеться відкриття виставки “Очікування немає сенсу”. 

Про це йдеться у соцмережі. Відвідувачі зможуть побачити роботи таких художників, як Юрія Шаповалова, Юрія Кузнєцова, Вартана Маркар’яна, Марини Герасименко, Марини Зевако, Марії Кіслової, Олени Зозулі, Дениса Зозулі, Надії Зайченко, Наталії Давітян, Роксолани Дудки, Едуарда Трирога.

Головною родзинкою виставки буде те, що відвідувачів супроводжуватимуть не екскурсводи, а медіатори. Про це розповідає куратор виставки Аліна Бушер.

“У будь-який день виставки вас супроводжуватимуть по ній медіатори, в ролі яких виступлять самі художники. Медіатор – не екскурсовод і не доглядач. Це професійний співробітник, одна з багатьох цілей якого – викликати в відвідувача інтерес до виставки і до сучасного мистецтва в цілому, але не через підготовлений заздалегідь текст з інформацією (яким, наприклад, користується екскурсовод), а через вільний діалог, в якому медіатор швидше слухає, що розповідає сам. В ході розмови він стає одночасно співрозмовником і посередником між мистецтвом, куратором і художньою ідеєю виставки, яка не завжди легко зчитується непідготовленим глядачем”, – повідомляє куратор.

За її словами, в Європі медіацію в своїй практиці вже використовують паризький Лувр, Центр Жоржа Помпіду, Національний музей Естонії. 

Час відкриття виставки “Очікування немає сенсу” у Полтаві  – 16-а година.