Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині з’явиться потужний завод з виробництва елітних сирів

В кінці 2021 року має запрацювати кооперативний завод Асоціації виробників молока. Про це повідомила Олена Жупинас, керівник проекту оптової закупівлі молока, за результатами зборів засновників ТОВ “Масло Союз”, інформує Agronews.

“На сьогодні засновниками заводу стали 10 учасників, – розповідає Олена Жупинас. – Саме ці люди не бояться вкласти свої кошти, щоб побудувати спільне підприємство. Ще в минулому році ми викупили колишній молокопереробний завод в Карлівці на Полтавщині. Робота по його відновленню почнеться вже в травні поточного року”.

Планується, що перша черга заводу дозволить щодоби переробляти близько 500 т молока екстра-класу. Надалі потужності заводу будуть збільшені до 1000 т. До співпраці залучать господарства в радіусі 300 км від потужностей. Завод має намір випускати елітні напівтверді і тверді сири, а також глибоко переробляти сироватку.

До власну переробку та будівництва заводу членів Асоціації виробників молока підштовхнула ситуація на молочному ринку – низька ціна на молоко-сировину, яка пояснюється недостатньою орієнтованістю переробних підприємств на експортні товари в високою доданою вартістю.