Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває масштабне будівництво амбулаторій

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірив хід виконання робіт в амбулаторії Засульської ОТГ. Здати об’єкт в експлуатацію планують до кінця травня.

У населених пунктах Полтавської області амбулаторії, як правило, знаходяться у старих будівлях. Як результат — немає належних умов для надання медичних послуг. Завдяки програмі «Доступна медицина», ініційованій Президентом, в області з’являться нові амбулаторії з якісним обслуговуванням. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

«Доступна медицина» — це хороша можливість для громад. Потреба створювати медичні установи — не просто примха, а нагальна проблема, яку необхідно вирішувати. Медицина на селі повинна бути такою ж якісною, як і в містах. Наблизити послуги до людей — наше головне завдання, — розповів т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

У Засульській ОТГ амбулаторія знаходилась у будівлі, зведеній ще в ХІХ ст. Наразі там триває будівництво нового приміщення. Вже залили фундамент та частково збудували стіни. Виконують роботи з облаштування підлоги. Попередньо, об’єкт планують закінчити у травні.

Будівництвом нових амбулаторій займається Департамент будівництва ПОДА. Це економічно вигідніше, ніж ремонт старих і непридатних приміщень. Їх будують за типовими проектами Мінрегіону. Також нові амбулаторії будуть енергоефективними.

Стара амбулаторія у Засульській ОТГ взагалі не була облаштована для надання медичних послуг. Ми не ремонтуємо стару будівлю, а з нуля будуємо нову. Повністю автономну, облаштовану усім необхідним обладнанням. Особисто перевірив хід будівництва, аби розуміти на якому воно етапі, — наголосив директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Амбулаторії в Засуллі і Щербанях стануть найбільшими в області. Вони розраховані на 7 лікарів, і обслуговуватимуть більше 5 тисяч громадян.

Нагадаємо, що Полтавщина стала однією з перших областей, де затвердили проекти будівництва амбулаторій. Крім Засульської ОТГ їх спорудження триває у 14 населених пунктах:

Лютеньки (Гадяцький район)

Дмитрівка (Горішньоплавнівська міська рада)

Світлогірське (Кобеляцький район)

Шенгури (Кобеляцький район)

Вирішальне (Лохвицький район)

Новооржицьке (Оржицький район)

Покровське (Решетилівський район)

Шевченкове (Решетилівський район)

Засулля (Засульська ОТГ)

Мала Перещепина (Малоперещепинська ОТГ)

Петрівка-Роменська (Петрівсько-Роминська ОТГ)

Кривуші (Піщанська ОТГ)

Скороходове (Скороходівська ОТГ)

Михайлики (Шишацька ОТГ)

Балясне (Диканський район)