Ви тут:
Кримінал Суспільство 

На Донеччині спрямували до суду 13 кримінальних проваджень відносно найманців “ДНР”

Ще одного найманця виявили днями. Чоловік заради копійок здійснював фільтраційні заходи на в’їзді в місто під час його захоплення. Нині підслідний співпрацює з правоохоронцями. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Під час документування злочину проти українців було встановлено, що 28-річний чоловік, мешканець одного з селищ Олександрівського району Донецької області, в травні 2014 року був прийнятий до лав фейкової “ДНР”. У складі бандугруповання здійснював контрольно-пропускний режим на одному з блокпостів, де до обов’язків входив огляд автотранспорту, перевірка документів у водіїв та пасажирів.

Як пояснив фігурант, примкнув заради грошей та продуктів харчування, але, “не прослуживши” місяця, зрозумів, що пропаганда відрізняється від реальності, а тому покинув ряди терористів.

Відносно екс-бойовика відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України “Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності”.

“Поліція нагадує, згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка перебувала в складі збройних формувань, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування в органи державної влади або органи місцевого самоврядування. Правоохоронці зазначають, що тільки після ретельної перевірки на предмет того, що за час перебування в рядах “ДНР” людина не скоїла тяжких злочинів, підслідні отримають шанс на життя без тюрми”, – йдеться у повідомленні.