Ви тут:
Суспільство 

Ілон Маск вже готовий повторно використовувати частини своєї ракети

Після успішного нічного запуску ракети Falcon Heavy генеральний директор SpaceX Ілон Маск повідомив, що обтічник ракети буде використаний для запуску супутників Starlink.

Як повідомляє “Новое время” з посиланням на Teslarati.com, генеральний директор SpaceX Ілон Маск розповів, що компанія успішно відновила обидві частини обтічника Falcon Heavy без пошкоджень і планує повторно використовувати їх в цьому році при запуску Starlink.

Це буде перша спроба SpaceX повторно використовувати обтічники корисного навантаження Falcon, що в кінцевому підсумку може заощадити до 10% – близько 6 млн доларів – і багато часу на виробництво. Цікаво, що половинки обтічника Falcon Heavy були виявлені без використання спеціального рятувального судна “Містер Стівен”.

Замість цього половинки обтічника здійснили м’яку посадку в океані, де фахівці з відновлення SpaceX на борту кораблів GO Searcher і GO Navigator обережно витягли обидві половини з поверхні Атлантики. Щоб повторно використовувати половинки обтічника, SpaceX необхідно буде якимось чином вирішити проблему очищення забруднених обтічників.