Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Глобинські рятувальники роз’яснили освітянам правила поведінки при виявленні небезпечних предметів

Днями фахівці обласної Служби порятунку «101» провели профілактичний інструктаж з директорами навчальних закладів Глобинського району.

Під час наради, рятувальники зокрема навчали присутніх і алгоритму дій на випадок виявлення підозрілих предметів чи застарілих боєприпасів часів минулих війн. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Фахівці ДСНС наголошували, що у разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується негайно припинити роботи в місці його виявлення, поінформувати про нього інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території. Не підходити, не торкатися та не пересувати його, знаходячись поблизу нього, утримуватися від куріння, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного. Не здійснювати самостійні дії, по можливості забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета, ведучи спостереження на безпечній відстані. По можливості позначити або огородити місце перебування. Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали – дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо. Необхідно повідомити про небезпечну знахідку будь-який місцевий орган виконавчої влади, чергові служби правоохоронних органів надавши інформацію про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою.

Наостанок інструктажу, рятувальники вручили присутнім тематичні листівки.