Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Дивна матерія живопису. Полтавські художники відкрили арт-проект у Києві (ФОТО)

Виставку «Strangelet» відкрили 4 квітня в столичній галереї Spivakovska АRТ:EGO. Учасники – вісім художників і художниць із Полтави: Вартан Маркар’ян, Марина Зевако, Юрій Шаповал, Тетяна Домненко, Карина Строкань, Марина Герасименко, Іван Підгайний і Роксолана Дудка.

Назва «Strangelet» є відлунням теорії про матерію, яка здатна перетворювати будь-що, з чим контактує, у себе саму. Згідно з нею, стрейнджелети існують у відкритому просторі й складаються з «дивного матеріалу». Вони стабільні, але коли вступають у контакт зі звичайною матерією, починають перетворювати її в себе, і з часом може змінитися все, до чого вони доторкнуться.

«Дуже приємно бачити, що полтавське мистецтво розвивається і виходить за межі свого міста. Люблю слідкувати за успіхами молодих, треба давати їм більше можливостей для реалізації», – говорить присутній на відкритті виставки Іван Марчук, сучасний живописець, лауреат Національної премії імені Шевченка.

Митці намагалися передати феномен дивної матерії «Strangelet» різноманітними техніками та художніми засобами. Це і її формальне вирішення як реальної форми, і переосмислення цих процесів через арт-фільтр. Концепцію митці обрали разом, і для кожного з учасників вона є уособленим особистих і творчих переживань. Вона сама по собі змусила експериментувати з фактурами, щоб більш влучно передати космічність і невідомість матерії.

Тхакур Поудел, міністр щастя Бутану

«У часи індустріалізації і технологій дуже важливо не загубити душу. Те, що є ще щось справжнє і живе зараз, – приємно дивує і радує. Як казав Пікассо, життя дуже коротке, а мистецтво вічне», – розповідає почесний гість заходу Тхакур Поудел, міністр щастя Бутану.

На відкритті виставки зібралося близько 70 шанувальників живопису, здебільшого – молодь. Альона Лук’яненко, студентка мистецького напряму зазначає:

«Виставка вийшла дуже свіжою для київської публіки. У місті, де достатньо галерей і тематичних локацій, ця подія не загубилася. Особливо сподобалася концепція та її мистецьке трактування».

Робота М. Герасименко

Художники та організатори задоволені відкриттям і запрошують відвідати виставку до 18 квітня в галереї Spivakovska АRТ:EGO (вул. Саксаганського, 59 Б).

«Кілька місяців плідної роботи дали свої результати. Кожен, хто завітав, сам став частиною концепції, піддався арт-впливу та сам став стрейнджелетом. У мистецтві найважливіше – домогтися змін та змусити думати. Сподіваюсь, що нам це вдалося», – ділиться враженнями Марина Зевако, учасниця арт-проекту й організаторка заходу.

Більше про проект читайте на сайті https://irinazevako.wixsite.com/strangelet та у fb-івенті за посиланням https://www.facebook.com/events/359102861615084.