Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Для полтавських школярів проводять профорієнтаційні заходи

З метою формування позитивного ставлення учнівської молоді та здобуття актуальних робітничих професій, управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно Полтавською міськрайонною філією Полтавського обласного центру зайнятості, в рамках реалізації міської комплексної програми «Молодь Полтави», організували та спільно провели виробничу професіографічну екскурсію для вихованців Полтавської спеціалізованої школи-інтернат № 2 І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки імені Софії Русової» Полтавської обласної ради до Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища та на ТОВ «IN WOOD».

Для ознайомлення з умовами навчання за професіями, що потрібні на ринку праці та тими, які користуються сталим попитом на підприємстві ТОВ «IN WOOD», учні інтернату завітали до Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища, яке здійснює підготовку столярів будівельних, складальників виробів з деревини, монтажників гіпсокартонних конструкцій та санітарно-технічних систем, електрогазозварників, лицювальників-плиточників, кухарів, водіїв та інших, інформує Полтавська міська рада.

Заступник директора Іван Кондратенко розповів про умови вступу до училища, організацію процесу навчання, виробничу практику учнів, дозвілля, а також провів екскурсію по виробничим майстерням училища. У розпорядженні училища шістнадцять виробничих майстерень, дві лабораторії, забезпечені сучасним обладнанням, необхідною технікою, автополігон. Для проживання учнів є гуртожиток.

Наступною частиною екскурсії було відвідування підприємства ТОВ «IN WOOD», яке є виробником ексклюзивних виробів з масиву дуба, сосни, ясена і липи. Екскурсію по підприємству провела Наталія Деревянко. Вона ознайомила з виробництвом та технологічними процесами, окремими виробничими операціями, що відбуваються на кожній дільниці. Діти мали нагоду детальніше дізнатись про зміст праці та вимоги до професій. У підході до вибору професії вихованців школи – інтернату цікавило майже все. Тому вони задавали багато питань щодо наяності вакансій на підприємстві, рівня заробітної плати тощо.

По закінченню екскурсії зі школярами провели профорієнтаційну бесіду щодо характеристики презентованих професії, як і в яких умовах відбувається процес праці, особливості професійної підготовки працівника.

Професіографічні екскурсії корисні тим, що дають можливість переконатися: щоб стати справжнім професіоналом, мало мати хист до обраної професії, дуже важливо озброїтися необхідними знаннями, навичками, бути старанним та наполегливим у досягненні своєї мети, набути досвід. І лише тоді професія стане справою життя.