Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Блогери Андрій Карпов та Андрій Луганський у Полтаві розповідали про війну, соцмережі та вибори (ФОТО)

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді з полтавцями зустрілись відомі українські блогери Андрій Карпова (Полтава) та Андрій Луганський.

Головним меседжем є збереження України і її інтеграція у міжнародне суспільство. І саме це збираються донести на зустрічі з полтавцями блогери, запевняє Андрій Полтава. І найголовніше – перенестись з екранів телевізорів та соцмереж у реальне життя.

«Це трошки розвіртуалізація, коли блогери приходять вживу і можна їм задати питання. Я б не хотів, щоб це була лекція, хочеться живого спілкування з глядачами. Це певний фідбек – коли люди реагують на те, що каже блогер і можуть радити. Головний меседж – ми боримось за Україну, щоб вона існувала, щоб вона не перетворилась на Малоросію. Хочемо, що країна була незалежною, інтегрована в міжнародне суспільство»

Блогер Андрій Луганський говорить, що нинішня ситуація в Україні – анексія Криму, вторгнення на Донбас – розпочалась не у 2014 році, а набагато раніше – з соціальних мереж.

«Соціальні мережі впливають на реальне життя доволі серйозно. Все закрутилось давно, ще до 2014 року. Луганськ, Донецьк з цим зіштовхнулись вперше. Коли ми бачили на вулицях людей з автоматами, розумієш, що все серйозно. А починалось все з «ВКонтакте» і т.д. Російська Федерація підготувала ґрунт для наступу в першу чергу через соцмережі. Це і є гібридна війна – частина армії воює у бронетехніці, а частина – в інтернеті через соцмережі. І ми це реально відчуваємо», – розповідає Андрій Луганський.

Обидва блогери активно «живуть» у соцмережах і чітко можуть виокремити – хто х росіян є реальними людьми, а хто ботами.

«Серед коментаторів з Росії  чітко видно реальних людей по стилістиці, помилках. І бачимо як пишуть боти – вони намагаються впливати на українське суспільство через соцмережі. І як не прикро це визнавати, але їм це вдається», – додає Андрій Полтава.

Щодо війни полтавцям розповідає Андрій Луганський, який сам родом з Луганська. Якщо війна офіційно не оголошена, то за його словами, на Донбасі зараз триває конфлікт з низькою інтенсивністю і пояснює чому.

 

«До стрілкових боїв швидко звикає мирне населення, навіть діти. Я ніколи не думав, чим страшна війна у великому місті. Світло вимкнули, але без нього прожити можна. Але не має води…Мешканці багатоповерхівок зіткнулись з тим, що на третій день не було води…Війна страшна не тим, що люди гинуть, а тим, що гідність втрачається. Коли починав гатити ГРАД, зіскакуєш з ліжка, падаєш і відчуваєш пульс у себе на шиї. Моя донька в 3-річному віці розбиралась у ГРАДах. А починалось все з соціальних мереж. Підготовка до вторгнення Російської Федерація ведеться з почату через мізки. І зараз на фронті у нас немає замороженого конфлікту, у нас конфлікт з низькою інтенсивністю – хлопці гинуть якщо не щодня, то через день. Ні ми, ні вони не можемо піти в наступ. Тому боротьба ведеться через мізки», – наголошує блогер.

Не оминули на зустрічі і теми виборів Президента України.

«У чому зараз проблема виборів? Перший тур відбувся у двох номінаціях: серед політиків переміг Порошенко, серед акторів – Зеленський, тому що він був один. Не можуть в одних і тих самих змаганнях приймати участь балерина і важковаговик. Різні критерії, різні підходи…Виборці проголосували за людину, яка не є політиком. Мене найбільше зачіпає те, що ми не знаємо, хто він взагалі. Його приховують, він не хоче спілкуватись. Люди обрали просто Голобородька (головний персонаж серіалу «Слуга народу», – авт.)», – запевнив Андрій Полтава.