Ви тут:
Суспільство 

Знайшли одну з причин швидкого розрядження Android-пристроїв

Кілька років тому зловмисники навчилися таємно використовувати обчислювальні ресурси пристроїв користувачів для майнінгу криптовалют. Це призводило до швидкого витраті заряду батареї і надмірного споживання трафіку.

Як розповіли у ITC.ua, згодом ця проблема стала не такою актуальною. Але зловмисники на цьому не зупинилися і знайшли інший спосіб використовувати пристрої користувачів для свого збагачення. І знову ж таки, при цьому спостерігається підвищена витрата заряду батареї та інтернет-трафіку.

На цей раз афера здійснюється за допомогою рекламних мереж, що розміщують оголошення в мобільних додатках. Зловмисники навчилися модифікувати рекламу в додатках для Android таким чином, щоб фактично показувалося два рекламних оголошення. Але при цьому користувач бачить звичайний графічний банер. А за ним приховано відео-оголошення, яке коштує дорожче, вимагає більше системних ресурсів для відтворення і споживає більше трафіку. Природно, користувач навіть не здогадується про наявність другої реклами.

За даними BuzzFeed, звинувачувати за таке шахрайство потрібно не розробників додатків (вони встановлюють стандартний код рекламної мережі) або рекламні мережі. Розробників також можна зарахувати до постраждалої сторони, так як вони отримали великий потік скарг на швидкий витрата заряду батареї при запуску їх додатків. Рекламні мережі також постраждали в результаті цієї махінації.