Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як працює найбільша бібліотека в Білоцерківській ОТГ (ФОТО)

На другому поверсі Білоцерківського сільського будинку культури розташовується КЗ “Бібліотека Білоцерківської об’єднаної громади”, яка є найбільшою в ОТГ.

Бібліотека — це два приміщення: одне використовується як книгозбірня, інше — як читальний зал. Зараз там чисто й затишно, а ще 8 років тому там протікав дах. Згодом на час ремонту всі книги доводилось зберігати у мішках.

У 2011 році я стала директором бібліотеки. Тоді дах протікав, багато книг постраждало. Були дуже старі стелажі. Будівля погано опалювалась. У 2015 році розпочалось створення громади. Разом з тим поступово почали ремонтували — взялись за вікна. Довелось всі книги пакувати у мішки, аби не пошкодити”, – розповідає директор Білоцерківської бібліотеки Лариса Башинська.

Фонд центральної бібліотеки складає трішки більше 9 тисяч книг. Окрім того, по селах розміщені ще 5 філій. Тож загальний фонд — 49 тисяч книг.

У читальному залі проводять різноманітні семінари, конкурси для дітей. Є тут й 3 комп’ютери, виграли їх у конкурсі “Бібліоміст”, підключений інтернет, наявний проектор.

Буває 12 людей на день, або ж 3-4. У середньому, людей 7-8. Вважаю, це гарним показником”. Дуже багато почали брати періодику. Пошти у селі немає, то люди приходять, беруть газети, журнали”, – зазначає директор.

Місцеві жителі можуть приносити книги з дому, які їм непотрібні. Таких книг у бібліотеці вже назбирали цілий стелаж.