Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як формувати бюджет, правильно розпоряджатися землею, створювати умови для розвитку територій — асоціація провела семінар для депутатів Машівського району

У четвер, 21 березня, Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування провела черговий навчальний семінар на тему «Діяльність депутата місцевої ради в умовах реформування». Його учасниками стали депутати та працівники органів самоврядування Машівського району.

“Зараз в Україні реалізується більше 100 важливих реформ, і, напевне, найголовніша із них — реформа децентралізації. Колосально зросли можливості місцевих громад, але поряд із цим — збільшилася відповідальність. Ми хочемо, щоб робота наших депутатів, перш за все новостворених ОТГ, була максимально ефективною. Тому за ініціативи голови облради, голови асоціації Олександра Біленького продовжуємо серію навчальних семінарів для представників самоврядування, на яких знайомимо із нововведеннями в законодавстві, новітніми інструментами для розвитку громад, особливостями реформ”, – зазначив у вступному слові виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило розповів про особливості законодавства у сфері земельних відносин. За його словами, в ході децентралізації місцеві громади одержали додаткові ресурси для наповнення бюджетів — землю, яка передається у власність ОТГ. Нині в області понад 90 тисяч гектарів землі передано ОТГ. А в квітні ще 6 новостворених громад одержать у користування землю.

Їх завдання — ефективно скористатися цими ресурсами. Вадим Чувпило на конкретних прикладах пояснив, як правильно надавати в оренду земельні ділянки, як забезпечити право воїнів АТО на отримання землі, як загалом нині регулюються земельні відносини в країні.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко розповів про хід реалізації в області реформи медицини. Зокрема, він зазначив, що Полтавщина стала пілотною областю у впроваджені телемедицини, розповів за рахунок яких ресурсів проводиться матеріально-технічне оновлення закладів медицини та інші важливі перетворення.

Також депутатів навчали ефективному плануванню бюджету та використанню грошей для розвитку територій, розповідали про програми і стимули для органів самоврядування, які працюють на Полтавщині та інші інструменти для реального покращення інфраструктури громад і комфорту життя людей.