Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко перевірив роботу первинної медицини у Миргороді

22 березня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко з робочим візитом відвідав Миргород. Він оглянув місцеву амбулаторію сімейної медицини та курорт “Миргород”. Павло Розенко цікавився рівнем оснащення амбулаторій та розміром заробітної плати медичних працівників після впровадження медичної реформи. Загалом, він позитивно оцінив роботу первинної ланки медицини у Миргороді та співпрацю центральної і міської влади.

“Ми проводимо зараз непрості зміни у соціальній політиці, реформи у системі охорони здоров’я. Звичайно, що на рівні центральної влади можна багато чого придумувати, приймати, але все ж всі реформи реалізуються на місцях. Тому важливо зберегти комунікацію між місцевою владою, простими людьми та центральною владою”, – розповів про мету свого візиту Віце-прем’єр-міністр України.

Зокрема, він відзначив успішну взаємодію місцевих та центральних органів влади.

“Міська влада Миргорода взяла на себе частину роботи щодо відкриття центрів первинної медичної допомоги, де працюють сімейні лікарі. А з державного бюджету через національну службу здоров’я відбувається фінансування заробітних плат медичним працівникам залежно від кількості договорів між лікарями та пацієнтами”, – зауважив Павло Розенко.

Одна амбулаторія сімейної медицини у Миргороді обслуговує 6 тис. мешканців. Загалом, у місті діє три ліцензованих амбулаторії сімейної медицини. Ще дві – готуються до ліцензування.

“Первинну медицину ми реформували за короткий час. Сюди вклали достатньо великий фінансовий та людський ресурс. Проект вдалося успішно реалізувати. Амбулаторії будуть працювати, а це наближення послуг до людей на вищому рівні. На реалізацію проекту первинної медицини минулого року виділили 10 млн грн з міського бюджету Миргорода. За ці кошти ми реконструювали частину наявних приміщень та побудували дві нові амбулаторії”, – розповів міський голова Миргорода Сергій Соломаха.

Також у рамках робочої поїздки до Миргорода Павло Розенко відвідав курорт “Миргород”. Він ознайомився з роботою водолікарні, оглянув житловий корпус та територію закладу.

“Сьогодні у нас функціонує 17 реабілітаційних центрів. Всі відділення оснащені найсучаснішим медичним обладнанням. В кожному санаторії є своє реабілітаційне відділення. Наприклад, у санаторії “Березовий гай” відкрите єдине в Україні відділення щодо лікування цукрового діабету. Воно користується великою популярністю не лише серед наших громадян, а й серед мешканців інших держав, – розповів генеральний директор ПрАТ “Миргородкурорт” Олександр Гавловський.

“Курорт “Миргород” – це одна із візитівок не лише Полтавської області, а й в цілому нашої держави”, – відзначив Віце-прем’єр-міністр.