Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко у Полтаві зустрівся з учасниками соціального проекту “Рука допомоги”

21 березня у Полтавському обласному центрі зайнятості відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка з учасниками соціального проекту “Рука допомоги” в Полтавській області.

“Якщо у людей є бажання, то необхіядно їм надати можливість самозайнятості. Адже у працюючого є набагато більше перспектив та можливостей кращого життя родини, ніж просто отримуючи від держави соціальну допомогу. Цей проект запроваджувався експеремент і виявився досить вдалим. Нам необхідно показувати українцям перспективи, того що ініціатива — це краще, ніж безініціативність. З одного боку держава піклується про малозабезпечені сім’ї та по можливості надає соцдопомогу, але ця допомога мізерна, а у розмірі країни сума виходить досить значною. Майбутнє нашої держави Необхідно створити умови для людей, які хочуть та можуть реалізувати себе у житті, адже це майбутнє нашої держави”, – зазначив Павло Розенко.

“Полтавщина стала однією з трьох областей України, в яких реалізовувався пілотний проект “Рука допомоги”. 1500 людей стали учасниками проекту. Реалізовано 47 бізнес-планів учасників переможців. Також завдяки проекту створено 51 робоче місце. Інших учасників працевлаштували на тимчасову або на постійну роботу за допомогою цього ж проекту. Можемо сказати, що в нас з’явився 51 підприємець. Цей проект був досить ефективним, тому ми створили обласну Програму для підтримки підприємців, які готові взяти на роботу членів малозабезпечених сімей та ВПО”, – розповів заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

927 людей, які виявили бажання взяти участь у пілоті працевлаштували на постійну роботу. Бажання започаткувати власну справу та отримати фінансову допомогу на поворотній основі виявили 192 учасника.

“На даний час 47 учасникам проекту закуплено заявлені у бізнес-планах обладнання та матеріали для підприємницької діяльності на загальну суму 3,02 млн грн”, – додала директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

З 2018 року передбачене надання фінансової допомоги діючим суб’єктам господарювання, які створюють робочі місця для учасників пілотного проекту. 24 роботодавці отримали позитивні висновки комісії про надання їм фінансової допомоги на загальну суму 1, 67 млн грн. 

“Сфери започаткування власної справи є різноманітні. Зокрема, надання послуг, виробництво, сільське господарство, торгівлі. На даний час учасниками пілотного проекту сплачено податків на суму 467 тис. грн, з них 33 тис. грн — ЄСВ. Також ці “Молоді” підприємці вже створили 6 робочих місць. Основним досягненням цього проекту є набуття учасниками віри та надії у забезпечене власне майбутнє та майбутнє своїх дітей, адже більшість учасників проету — це багатодітні родини”, – сказала Катерина Клавдієва.

Новостворені підприємці розповіли Віце-прем’єр-міністру про свою участь у пілотному проекті, про розвиток бізнесу та про плани на створення робочих місць.