Ви тут:
Суспільство Україна 

Відомі українці заликають депутатів ухвалити закон про державну мову

Їхні звернення оприлюднені на сторінці “Громадський закон про мову 5670-д”, повідомляє Україна молода. Зокрема, письменниця, публіцистка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка Оксана Забужко закликала народних депутатів ухвалити закон про державну мову.

За її словами, те, що в Україні досі за 27 років незалежності не було прийнято закону про державну мову – це показник хвороби української державності. Мова є таким самим символом держави, як власний герб, власний гімн, власні, зрештою, гроші.

Актор, режисер, директор ДП Кримський дім Ахтем Сеітаблаєв теж закликав народних депутатів ухвалити відповідний закон.

“В побуті ми можемо розмовляти будь якою мовою і це ніхто не забороняє, ніхто не заперечує. Я вважаю, що якби такий закон був прийнятий раніше і якби разом з цим законом робилось все для того, щоб кожна людина розуміла, що володіння державною українською мовою відкриває для тебе нові горизонти, що розмовляти і знати українську мову – це дуже класно, можливо, тоді війни б не було, тому що культура як стратегія здатна з’єднувати країну”.

Співак, композитор, лідер гурту “Мандри”, заслужений артист України Сергій Фоменко (Фома) наголосив, що це дуже важливий закон, який,  консолідує наше суспільство і робить його безпечнішим, тому що закон не обмежує права людей спілкуватись своїми мовами, етнічними мовами в побуті, в сім’ї і так далі.

“Вона ідентифікує нас, тому що коли ми їздимо за кордон, то чуємо, що іспанці говорять іспанською мовою, французи говорять французькою мовою, поляки говорять польською мовою, росіяни – російською, німці – німецькою, італійці -італійською, а ми, українці, маємо говорити українською мовою”, – каже Фома.

Музикант, композитор, лідер гурту Хорея Козацька – Chorea Kozacky, народний артист України Тарас Компаніченко теж закликав повернути Україні українську мову.

“Щоб українська мова не була дивиною, не була модою, не була чимось надзвичайним та екстраординарним, щоб це була просто природня річ, яка перестала бути предметом спекуляцій. Ми повинні повернути українську мову в усі сфери, і сфери ці повинні бути відкритими: і спорт, і танці, і кібернетика, і програмування, і ІТ-технології, і висока футуристична наука. І від вас, друзі, залежить це, чи ми будемо далі плентатись в сфері гуманітарній, яка не дозволяє нам рухатись з сторони імперії до вільної української сторони, чи ми будемо і далі на маргінесі в Східній Європі”, – наголосив композитор.