Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Одесі створили мурал із зображенням відомої актриси, яка народилась у Полтаві

Портрет знаменитої актриси німого кіно Віри Холодної з’явився на будинку по вулиці Малій Арнаутській в Одесі.

Раніше на стіні був зображений Дюк де Рішельє, а навколо нього написи про те, що необхідно пройти тест на ВІЛ. пише 24 канал.

Над муралом працювала команда M97 Project. За словами одного з авторів Ігоря Матроскіна, зображення створили в честь 100-річчя Одеської кіностудії.

Художники витратили на портрет 10 літрів ґрунтовки, 30 літрів звичайної фарби і 100 балончиків аерозольної фарби.

Віра Василівна Холодна (у дівоцтві — Левченко) — видатна українська кіноакторка епохи німого кіно. Народилась в українському місті Полтава, що на той час входило до складу однойменної губернії Російської імперії. Її батько, Василь Андрійович Левченко, був корінним полтавцем, закінчив словесне відділення Імператорського Московського університету й був педагогом у рідному місті, а мати — Олександро-Маріїнський інститут шляхетних дівчат.

Після смерті дідуся Віри, сім’я переїхала в Москву. 

Знімалася здебільшого у таких жанрах, як драма, мелодрама та короткометражне кіно та під керівництвом режисерів Євгена Бауера, Петра Чардиніна тощо.

Уславилася у фільмах: «Пісня тріумфуючого кохання» (1915), «Міражі» (1915), «Життя за життя» (1916), «Забудь про камін…» (1917) та багатьох ін.