Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській митниці нагадали про необхідність оформлення автомобілів з іноземними номерами

В ході брифінгу організованого в Полтавській митниці ДФС, заступник начальника відділу протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Сергій Запорізький звернув увагу присутніх, що з набранням чинності змін до Митного кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України, відповідно до Закону України від 08.11.2018 № 2612-VIII, з 24 травня 2019 року на власників автомобілів з іноземною реєстрацією, які не вивезуть за межі митної території України або не оформлять на митниці транспортні засоби, очікують посилені санкції.

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Полтавській області.

Так, за передачу транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, а також використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн.

За перевищення строку тимчасового ввезення, або транзиту транспортного засобу більше ніж на двадцять діб, але не більше ніж на тридцять діб, а також їх видачу –  передбачений штраф у розмірі 85 000 грн.

У разі перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, або транзиту транспортного засобу більше ніж на тридцять діб, а також втрати цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 170 000 грн.,  або конфіскація таких транспортних засобів.

Крім того, водії будуть притягуватись працівниками Національної поліції до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн. за керування транспортним засобом, щодо якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або транзиту, за використання транспортних засобів  для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, а також за  передання транспортних засобів у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України.

У разі повторного протягом року вчинення одного з таких порушень,  передбачений  штраф у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.