Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві влаштували акцію “Депутати (не) котики? Перевір особисто”

У Полтаві, на пішохідній зоні поблизу ТД «ЦУМ» відбулася вулична акція «Депутати (не) котики? Перевір особисто». Організувала її ГО «Полтавська платформа» спільно з Громадським рухом «Чесно».

Мета заходу — показати полтавцям, що в них є багато можливостей удосконалювати місто, у тому числі й завдяки місцевим депутатам. Наприклад, у вашому будинку тече дах? Не пам’ятаєте, коли востаннє латали асфальт на вулиці, яка веде додому? У вашому районі немає місця для культурного відпочинку, а головною місцевою пам’яткою є сусідня наливайка? Є набагато дієвіші механізми вирішення проблем, аніж скаржитися в соцмережах, переконані активісти.

«Депутати — наші чарівні палички, які потрібно використовувати, не боятися. Якщо є проблеми — звертайтеся до них. Це їхній обовязок, вони хоч і не отримують за це гроші, але в них є представницький мандат, вони зобов’язані представляти інтереси людей, тож не бійтеся до них іти», — говорить менеджер проектів ГО «Полтавська платформа» Каріна Тютюник.

Під час заходу полтавці могли отримати консультацію юриста щодо основних питань, з якими можна звертатися до депутатів. Просто на місці з його допомогою можна було написати відповідне звернення, яке потім спрямують до обранців. Також роздавали інформаційний буклет з адресами та актуальними контактами і графіками прийому приймалень депутатів Полтавської міськради.

«Багато людей не знають, хто вони такі, які в них повноваження, скільки їх. Насправді депутати набагато ближчі до людей, просто їх потрібно «розкачувати», до них потрібно звертатися. Не вдалося до одного — є багато інших, не обов’язково до того, хто обраний безпосередньо по вашому округу».

Назву ж акції пояснюють просто: пересічні громадяни мають власні, часто нечіткі уявлення про роботу місцевих депутатів, тож і відгуки про них доволі специфічні.

«Проте вирішувати, чи вони «не котики», кожен мусить особисто, на власному досвіді: звертатися, поспілкуватися, і скласти свою думку».