Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відзначили День Українського добровольця (ФОТО)

Сьогодні, у День Українського добровольця, у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися урочистості та показ фільму “Невидимий батальйон”.

Заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь та депутат обласної ради Руслан Рогов вручили почесні відзнаки «За вірність народу України» різних ступенів тим, хто одними з перших стали на захист суверенітету та цілісності нашої держави на східних рубежах країни. Голова ГС «Кординаційна рада громадських організацій учасників АТО» Віталій Турпітько та керівник Полтавського обласного осередку Національного корпусу Анатолій Шиян вручили грамоти та подяки.

– Дуже добре, що у нашій державі рік тому було встановлено День добровольця. Добровольці — це ті люди, які виконують свої обов’язки за покликом серця. Усі люди однакові, але вас, добровольців, відрізняє від інших великий патріотизм та велечина серця. Нехай Господь оберігає Вас. Низький уклін усім родинам, які втратили захисників на війні, – зазначив Микола Білокінь.

– Добровольці, як справжні, гідні українці стали на захист країни першими — деколи з лопатами, деколи зі зброєю, але не найкращою. Ви стали живим щитом, аби захистити нас. Я дякую вам, дай Боже, нам скоріш отримати перемогу і зажити мирним життям, бо мир в Україні настане тільки після перемоги. Ми не можемо дозволити собі ніяких перемовин, ми можемо тільки виграти війну. Слава Україні!, – зазначив Руслан Рогов.

– Добровольці — це усі ті, хто у тяжкий для країни час покинув свої родини, роботу і пішов виконувати свій чоловічий обов’язок. Схиляю голову перед тими хлопцями, які пішли служити в добробати. Слава Україні!, – зазначив Віталій Турпітько.

– Цей день для тих, хто пішов захищати Україну в добробати та від щирого серця хотів зберегти цілісність нашої країни. Низький уклін тим матерям, які дозволили своїм дітям іти на цю війну добровільно. Дякую тим, хто зберіг наш спокій і зараз ми можемо жити та виховувати дітей. Дякую воїнам, які розвиток України поставили наперед свого життя, – зазначив Анатолій Шиян.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто не повернувся з війни.

Потому відбулася кінопрем’єра повнометражного документального фільму про участь українських жінок у війні з Росією.

«Невидимий батальйон» – це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна, і їх історія створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах. Фільм покликаний актуалізувати дискусію стосовно формування армії за професійним принципом та необхідності реформування законодавства відповідно до стандартів НАТО.