Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку вузлових ляльок Наталії Свиридюк

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася виставка «З родинного кола» вузлових ляльок Наталії Свиридюк, повідомили в Управлінні культури виконкому Полтавської міськради.

Наталія Свиридюк – завідувач відділу комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, аспірант кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат міських премій імені В.Г. Короленка та імені Самійла Величка.

Одним із напрямків роботи Наталії Олександрівни є створення вузлової ляльки, одягнутої в традиційний стрій Полтавщини. Майстриня сама виготовляє весь одяг та його оздоблення: вишивку на сорочках, аплікацію та вишивку на корсетках, ткані пояси, створює очіпки та намітки, при потребі фарбує тканину рослинними барвниками для досягнення цілісності художнього образу ляльки.

Представлені на виставці ляльки виготовлені у 2017 – 2019 рр. Одягнені вони в традиційні для Полтавщини строї. А також ті, що при їх виготовленні майстриня творчо переосмислює традицію. Виставка доповнена колекцією традиційного текстилю з зібрання родини Свиридюк та витинанками на тему народних ляльок та візерунків Олександри Свиридюк.