Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку робіт відомого художника Павла Волика

21 березня у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського відбулося урочисте відкриття виставки пам’яті Народного художника України Павла Волика “Моя Котелевщина та величний Гелон”. Про це йдеться на сторінці Історико-культурного заповідника “Більськ” у Facebook.

Поряд з картинами на виставці можна побачити особисті речі художника та кераміку скіфських часів, яку знайшли на Більському городищі.

Павло Волик народився 21 березня 1941 року у Котельві. Закінчив Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва. Учасник обласних, всеукраїнських, зарубіжних, міжнародних, групових та персональних виставок. Народний художник України, член Національної спілки художників України, лауреат всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, доцент кафедри образотворчого мистецтва ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка, різьбяр і маляр. Твори Павла Волика придбані Міністерством культури України, Національною спілкою художників України, дирекцією художніх виставок України, музеями України та зарубіжжя, а також приватними колекціонерами Англії, Греції, Грузії, Канади, США, Росії, України, Ізраїлю, Франції, Німеччини, Ямайки.

Творчість художника умовно можна поділити на два періоди: перший пов’язаний із дереворізьбленням і металопластикою, другий — із творенням ліричних краєвидів олійними фарбами.

Його картини надзвичайно життєстверджуючі й життєлюбні, вони випромінюють світло і гармонію. Художник був безмежно закоханий у природу та історію рідного краю, і ця глибинна любов до своєї землі знайшла вияв у яскравих сонячних пейзажах та натюрмортах.

Вшанувати пам’ять митця прийшло чимало людей, серед них — рідні, друзі, колеги та учні Павла Івановича.