Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся незвичайний вечір поезії

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Короленка з нагоди Дня поезії відбувся вечір сучасної поезії “Місто і поети. Кільцевий маршрут”. Організували його Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України, Центр культури та розвитку “Горизонт” і Аматорський театр “Малафея”. 

Глядачі ніби проїхалися популярним у Полтаві маршрутом громадського транспорту – кільцевим, роблячи символічні зупинки. На кожній із них звучали вірші когось із полтавських поетів: спочатку – у виконанні акторів аматорського театру “Малафея”, а потім – самого автора. 

“Ідея вечора належить Наталії Трикаш. Ми хотіли показати, що поети живуть серед нас, їздять поруч у транспорті, і ми часто їх не знаємо.  Також було цікаво почути різницю у прочитанні текстів. Коли поет (ка) читає вголос, ставить наголос на тих словах де, йому видається, живе щось важливе. Коли ж читають вірші поетів, завжди лишається простір для несподіваного, такого, що було прихованим, але проявилося тут і зараз”, – розповіла ведуча вечора Людмила Вітенко. 

За її словами, актори з ентузіазмом взялися за втілення задуму. Завдяки їм поезії набували досить несподіваного та оригінального звучання, а словесний ряд поєднувався з візуальними образами та музикою.

Свою творчість представили Наталія Трикаш, Інна Снарська, Сергій Осока, Галина Пустовгар, Марина Боровська, Сергій Макаренко. Останній – єдиний, хто не мав театральної “преамбули”, оскільки сам читає вірші досить фактурно та екстравагантно. Того дня він вийшов до глядачів без взуття, у різнокольорових шкарпетках, на знак підтримки людей із синдромом Дауна, день яких відзначають теж 21 березня. 

Поети розповідали про свої взаємини з Полтавою, улюблені місця для прогулянок, натхнення тощо. Звучали музичні номери у виконанні соліста Полтавського симфонічного оркестру Юрія Кириченка. Завершився вечір приємним спілкуванням за чаєм з тортом.  

 

Фото Юрія Репала