Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся фестиваль-конкурс «Змагаймось за нове життя!» (ФОТО)

«Беремося краще до роботи, змагаймось за нове життя!» – під таким гаслом 2 березня у Полтаві пройшов V Всеукраїнський та XV Всекримський фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж, присвяченого Лесі Українці.

Фестиваль учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» цьогоріч зібрав молодь не лише з різних міст України, а й з інших країн світу. Усього ж близько тисячі юних і талановитих взяли участь у конкурсі. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Голова оргкомітету конкурсу Тетяна Захарова наголосила, що конкурс сприяє глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українка:

– Через слово, вокал, науково-пошукові роботи, малюнок діти та молодь намагаються донести слово Лесі Українки, пропустити через своє серце, через свою душу. Леся Українка є відомою на увесь світ. І наші діти мають шанувати свою культуру, свої традиції.

Фестиваль-конкурс проходить в чотирьох вікових категоріях:

• учні 1-4 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

• учні 5-7 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

• учні 8-9 класів (номінації «декламація», «інсценізація», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «твір», «вокал»);

• учні 10-11 класів і студентська молодь (номінації «декламація», «інсценізація», «аудіовізуальний твір», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал»).

Долучення підростаючого покоління до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу шляхом вивчення історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив – основна мета фестивалю-конкурсу, – переконаний депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов:

– Наше завдання – підтримувати учнівську та студентську молодь, яка цікавиться літературою, історією, культурою, традиціями українського народу, виховання у молодого покоління громадян України толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України. Приємно, що щороку кількість учасників у фестивалі-конкурсі збільшується. Варто ауважити, що цьогоріч учасниками стали не лише діти та молоді люди з різних куточків нашої країни, а й з інших країн світу.

Традиційно конкурс пройшов за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Під час свого слова начальник управління Олена Бабенко зауважила, що кожен учасник робить велику справу – популяризує українську культуру та історію.

По завершенню фестивалю-конкурсу «Змагаймось за нове життя!» усі конкурсанти отримали сертифікати учасників. Переможців нагородили дипломами, кубками та книгами.