Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві реалізується проект з розвитку соціального підприємництва

«Професійне навчання та створення додаткових робочих місць для жінок із соціально уразливих груп на базі соціального підприємництва. Розвиток соціального підприємництва в м. Полтава». Саме такий проект реалізується у Полтаві, за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Громадська спілка «Соціальне підприємство «Навчально-виробничий центр» заснована у 2014 році та займається працевлаштуванням та навчанням жінок з місць позбавлення волі, з центру адаптації, з числа внутрішньо переміщених осіб та просто жінок, що знаходяться у складних життєвих обставинах.

За підтримки проекту ПРОМІС та Фонду підтримки малого та середнього підприємництва тут реалізується проект «Професійне навчання та створення додаткових робочих місць для жінок із соціально уразливих груп на базі соціального підприємництва. Розвиток соціального підприємництва в м. Полтава». В межах проекту – закупівля обладнання, навчання за професією «Швачка кравець, закрійник» жінок з числа соціально вразливих груп, надання їм консультаційної допомоги, тощо.

Нині на базі підприємства працює цех із розробки та виготовлення власної продукції та налагоджений її збут. За рахунок прибутку відпродажу власної продукції створюються нові робочі місця, забезпечується сталість реалізації проекту.

– Розвиток соціального підприємництва в Полтаві – важливий напрям, – зауважила заступник міського голови з соціальних та економічних питань Тетяна Юрченко. – Ми співпрацюємо з благодійними та громадськими організаціями, що опікуються соціально вразливими групами населення. Зокрема, й цей центр орендує приміщення для роботи на пільгових умовах. Для нас важливо, щоб згадані групи мали де працювати, отримували психологічну підтримку, таким чином стаючи повноправними членами громади.

Довідково: Проект ПРОМІС впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в 16 містах Полтавської, Вінницької, Запорізької та Івано-Франківської областей. У Полтавській області міста-партнери Проекту: Полтава, Кременчук, Миргород і Горішні Плавні.

Проект «Професійне навчання та створення додаткових робочих місць для жінок із соціально уразливих груп на базі соціального підприємства. Розвиток соціального підприємництва в м. Полтава» – один із низки проектів, які підтримує ПРОМІС. В числі основних напрямів роботи Проекту ПРОМІС – сприяння діяльності малих і середніх підприємств. З цією метою містам-партнерам надають допомогу в розробці відповідних Програм з підтримки бізнесу. Є така і в Полтаві: Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м. Полтава на 2018-2022 роки, затверджена сесією міської ради 24 травня 2018 року.

ПРОМІС має Фонд сприяння малому та середньому підприємництву, який надає грантову підтримку. Внесок проекту ПРОМІС, як правило, становить від 20 до 40 тисяч канадських доларів на реалізацію одного преокту.