Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві пройшов перший Runday, в рамках якого представники п’яти бігових клубів провели тренування-забіг на 5 км

Сьогодні у Парку Перемога пройшов перший загальний біговий день Runday. Всі бажаючі полтавці подолали дистанцію у 5 кілометрів.

Захід у такому форматі пройшов у Полтаві вперше. У ньому взяло участь п’ять бігових полтавських клуби: «Аврора Спорт», NewRun Club (https://newrunclub.com/), Running club Poltava (https://run.poltava.ua/), GlobalRunClubNovaPoshta і Yoda Consult.

Перед стартом

Спочатку керівники клубів виступили з невеличкими промовами. Так, ідейний натхненник NewRun Club Андріан Литовченко ніколи б не повірив, що 1,5-2 роки тому за оголошенням у Facebook на пробіжку можна зібрати 150 полтавців:

Андріан Литовченко з однодумцями

Подивіться, ми вже не «бігонуті», ми — нормальні. А з рештою щось не так.

Засновник бігового клубу в агентстві «Yoda Consult» Діонісій Каплін розповів, що в його організації біг — елемент корпоративної культури.

Спільне фото учасників забігу

Розпочали тренування з невеликої масової розминки, щоб розігріти м’язи, необхідні для безпроблемного подолання відстані.

Захід об’єднав не лише учасників різних клубів, але й полтавців, які почали займатися бігом для здоров’я. Психолог Дмитро Медведєв раніше бігав сам, але перший в його житті забіг сподобався:

Психолог Дмитро Медведєв

Бігти з колективом легше, ніби пливеш у потоці. Правда, ноги несуть швидше, небезпечно прискорюючи темп. Доводилося гальмувати.

Протягом півгодини після розминки полтавці долали відстань у 10 кіл — від знаку «Парк Перемога» до ПолтНТУ і по колу до знаку.

Учасниця забігу (джерело — Інстаграм-акаунт daria_rt)

Ініціаторка створення бігової доріжки у Корпусному парку Антоніна Білоус говорить, що такі пробіжки — дуже драйвовий метод отримати заряд зранку:

Було важко, але неймовірно круто розуміти, що ти можеш здолати таку відстань. Думаю, 2019-ий для мене буде активним в плані тренувань і долучення до цієї культури, що так динамічно розвинулася у Полтаві.

Роман Повзик