Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У Полтаві покажуть документальний перформанс “Тимчасові незручності”

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок 28 березня відбудеться показ документального перформансу “Тимчасові незручності” режисера Павла Юрова.

Про це йдеться в анонсі у соцмережі.

На початку створення вистави “Тимчасові незручності” було два медійних кейси: про екс-мера Полтави, який намагається впливати на рішення суду, і скандально відомого суддю, який своїм рішенням забирає квартиру у киянина. Перформанс обертається навколо двох полярно протилежних за характером ситуацій, що складаються з інтерв’ю, документів та відео матеріалів. Це — висловлення про побутову та державну корупцію, про опір та незахищеність людей, про прагнення відстояти честь та гідність, про неможливість керувати власною долею, про засудження та виправдання.

“В Україні зараз прийнято дискредитувати та публічно засуджувати одне одного. Політики та бізнесмени роблять це у Верховній Раді та різних медіа, середній клас та мілленіали у соціальних мережах та ютубі. Засудження може бути наповнено праведним гнівом, а може бути захистом через власне відчуття небезпеки. Часто можна побачити і само-засудження. Але все це відбувається переважно показово. Коли трапляється реальне проблемне питання, раптом з’ясовується, що свідків немає і нікого не можливо притягнути до відповідальності. Як у випадку із корупцією, наприклад. Всі про це знають, всі про це говорять, всі це засуджують, але зміни майже непомітні.  У виставі ми намагаємось переосмислити хабарництво як на державному, так і на побутовому рівні, піддаємо сумніву власні переконання, приєднуємось до “процесу засудження”, окреслюємо хиткі принципи за допомогою тілесних відчуттів та іронії щодо свого корупційного минулого”.