Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві негода завадила перегляду фільму про Мазепу

В Музеї історії Полтавської битви науковці та громадськість зібралися на допрем’єрний показ документального фільму-розслідування «Призначаю тебе зрадником» режисера Ігоря Піддубного, присвяченого 380-річчю від дня народження гетьмана України І.С. Мазепи. На захід завітав і автор фільму. 

Розпочав дійство піснею авторства Івана Мазепи “Ой горе тій чайці” полтавський кобзар Іван Новобранець. Заступниця директора музею з наукової роботи Людмила Шендрик розповіла про Мазепу як мецената і будівничого церков. Директор Музею історії Полтавської битви Наталія Білан представила присутнім харківського гостя, режисера фільму Ігоря Піддубного. Прикметно, що значна частина зйомок фільму відбувалася на території полтавського музея-заповідника. 

Ігор Піддубний розповів про роботу над фільмом. Зокрема, у процесі підготовки він відвідав кілька європейських країн, значний масив документів і коментарів відзнятий у Швеції, у Стокгольмському державному музеї. 

Утім, вдалося переглянути вдалося тільки третину фільму. Шквальний вітер повалив дерево на електроопору поруч із музеєм, знеструмивши заклад та довколишні будівлі. Проте, як повідомив Ігор Піддубний, фільм за кілька днів буде доступний для перегляду у мережі Ютуб. Натомість відбувся цікавий обмін думками про постать Мазепи, в якому взяли участь професор ПНПУ Людмила Бабенко, кандидат історичних наук, мазепознавець Ірина Діптан, кандидат історичних наук ПолНТУ Андрій Янко, громадський активіст Ігор Кіянчук, активісти товариства “Просвіта” та козацтва.