Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У перші дні квітня на Полтавщині буде екскурсійний бум, – Валентина Вождаєнко

1 та 2 квітня на Полтавщині ознаменувались відзначенням 210-ї річниці від дня народження письменника Миколи Гоголя.

На батьківщині митця, у Гоголевому 1 квітня планується відкриття Гоголівського культурно-мистецького центру. Він знаходиться поряд з музеєм-садибою письменника.

Що відбуватиметься у ці дні, кореспонденти ОКІА “Новини Полтавщини” розпитала директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентину Вождаєнко.

“Театр ім. М.В.Гоголя на сьогодні працює над зжатим колажем всіх гоголівських вистав, які маємо в репертуарі і вони будуть презентовані тут. Пісенно-танцювальний ансамбль “Полтава” обласної філармонії вже приготували нову виставу “Сорочинський ярмарок”. Гадяцький коледж культури і мистецтв розробляє різнопланові інсталяції за участі гоголівських героїв. Ми їх побачимо у Гоголевому на всіх локаціях”, – запевнила Валентина Вождаєнко.

Окрім вистав й урочистого відкриття центру, у ці дні буде чимало екскурсій на малу батьківщину Миколи Гоголя.

“Плануємо екскурсії 1 і 2 квітня, це буде екскурсійний бум. З 1 квітня відкривається фестиваль “В гостях у Гоголя”, тому є обов’язкова умова для всіх колективів, які приїдуть — один день вони проведуть у Гоголевому. У перший день будуть запрошені близько 50 кращих жителів села, які займають активну позицію. У культурно-мистецькому центрі відбудеться показ двох вистав театру Гоголя і одна повноцінна вистава пісенно-танцювального ансамблю “Полтава”. Паралельно 1 квітня працюватиме наукова Гоголівська конференція Полтавського національного педагогічного університету разом з музеєм-заповідником. Прохають, щоб на відкритті центру буде присутній гість наукової конференції з Японії, філософ, який займається гоголівською тематикою. У прес-центрі буде відкриття виставки “Гоголь й Італія” – авторські роботи Євгена Пілюгіна, він зараз працює над цілою серією”, – додала Валентина Вождаєнко.

Попередньо відомо, що на відкриття культурно-мистецького центру завітає Міністр культури України Євген Нищук. Свій візит вже підтвердила директор Департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Оксана Сердюк.