Ви тут:
Суспільство Україна 

У Парламенті буде важко створити коаліцію, – Магера про вибори до ради

Після виборів 2019 року до Верховної Ради в українському парламенті доведеться досить не просто створювати коаліцію.

Таку думку в ток-шоу “Ситуація” на “Прямому” каналі висловив екс-заступник ЦВК, політичний експерт Андрій Магера.

“Хочу звернути увагу на історичну певну традицію, коли за результатами президентських виборів, новообраний президент на своїй хвилі здатен завести можливо максимальну кількість своїх прихильників через партію, яка його підтримує. Я не думаю, що на цих виборах буде щось інакше”, – сказав Магера.

На його думку, малоймовірно, що український парламент отримає однопартійну більшість, який би відсоток не був.

“Ми можемо згадати ситуацію 2014 року. Так, справді “Народний фронт” був перший за результатами парламентських виборів. Але між “Народним фронтом” і БПП була дуже невелика різниця. Якщо брати до уваги перемогу мажоритарників і тих, які приєдналися згодом до БПП у парламенті – це свідчить про те, що президент, його позиція, його авторитет за результатами президентських виборів істотно вплинув на позицію українських виборців”, – розповів Магера.

Він вважає, що на парламентських виборах 2019 року ближче до 27 жовтня буде схожа ситуація.
“Питання тільки в тому, що політики повинні будуть розуміти, що в українському парламенті доведеться досить не просто створювати коаліцію. І в мене немає впевненості, що вона буде дуже легко створена за результатами цих виборів. Ми матимемо велику кількість, п’ять, шість, можливо вісім, політичних партій, які зайдуть по пропорційній частині. Потім майже половину парламенту складуть мажоритарники. І половина з них будуть позапартійними мажоритарниками. І до кого вони приєднаються – це також дуже велике питання”, – додав Магера.

Тому, за його словами, буде досить велика гра, серйозні домовленості, адже на кону буде стояти позиція прем’єр-міністра України, яка, на його думку, є набагато потужнішою, ніж позиція президента, який відповідає лише за національну безпеку, за оборону і зовнішні стосунки.

“Єдине, що зверну увагу всіх, що закон виборчий вже очевидно не зміниться. Ми проведемо ці вибори за існуючою мажоритарною системою. Ми знову не оберемо 27 народних депутатів, тобто у нас буде некомплектний стан парламенту України. Тобто та ситуація, яка є, на жаль, не зміниться”, – завершив Магера.