Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубенському лісгоспі висадять гібриди тополі

Лубенські лісівники розпочали підготовку до посадкової кампанії ще з середині лютого. Зокрема, до висаджування тополі. Це дерево найбільш швидкоросле і високопродуктивне  у порівнянні з іншими породами дерев.

Вирощування її дає можливість за короткий час одержати велику кількість деревини, а це має важливе значення для малолісних районів з добрим ґрунтом та сприятливими кліматичними умовами (переважно зона лісостепу), інформує Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

“Щороку у другій декаді лютого  в ДП « Лубенський лісгосп » відбувається заготівля тополевого пруття, з якого згодом заготовлять живці. Тополевий живець –  це кілочок приблизно 20- 30 см завдовжки та діаметром не більше 1,2-1,7 см, на якому міститься 3-4 міжвузля бруньок. Робота по посадці тополі гібридних сортів виконується щороку, тому прути, як правило, не перевищують потрібних розмірів”, – розповів головний лісничий підприємства Юрій Крекотень.

В умовах підприємства найкраще себе зарекомендували такі види тополі гібридної : Тронко, Львівська, Лубенська, Новоберлінська, Гулівер, Сакрау 79, Сакрау 45/51, Робуста16. У віці 15 років мають запас в середньому 350-450 м3/га.