Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці презентували книгу «Старожитності та історія Кременчука»

У виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулася презентація книги «Старожитності та історія Кременчука». У виданні зібрані статті та публікації археологів-дослідників старожитностей території та округи м. Кременчука, істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, об’єднаних спільним прагненням якнайширше висвітлити питання найдавнішого минулого, майже тисячолітню історію, пам’ятки та об’єкти культурної спадщини визначного міського центру Полтавщини і всього Середнього Придніпров’я. Збірка присвячена 90-річчю від Дня народження відомого історика Кременчука – професора, педагога, громадського діяча Л.І. Євселевського.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Міський голова Віталій Малецький зазначив, що видання такої книги – надзвичайно важлива подія для Кременчука, адже в ній зібрані цікаві матеріали археологів, краєзнавців, істориків, які свідчать про те, що місто має більш ніж тисячолітню історію. Керівник міста подякував директору Полтавського краєзнавчого музею, кандидату історичних наук, відомому археологу Олександру Супруненку, який багато років досліджує історію Полтавщини за археологічні дослідження, проведені у Кременчуці. Він зазначив, що вони мають бути продовжені, не тільки для того, щоб встановити справжній вік населеного пункту, а й, перш за все, для того, щоб жителі знали історію свого міста. Віталій Малецький подякував також голові громадської організації «Спілка поляків України» Віктору Мареничу за надання спонсорської допомоги у виданні збірки наукових праць «Старожитності та історія Кременчука».

Презентував видання директор Полтавського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Олександр Супруненко. Він розповів про книгу та матеріали, які до неї увійшли, зазначивши, що це лише початок, така книга повинна мати продовження, адже Кременчук має дуже цікаву історію, яка має бути не тільки досліджена, а й збережена у подібних наукових виданнях.

Виступили на презентації також професор МАУП, кандидат історичних наук, відомий історик і археолог Юрій Шилов, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім.. В.Г. Короленка Людмила Бабенко, а також кременчуцькі історики та краєзнавці роботи яких увійшли до видання «Старожитності та історія Кременчука». Всі вони говорили про важливість вивчення історії міста, історії його розвитку, історії періоду козацької доби, історії підприємств тощо. Прозвучала, навіть, пропозиція стимулювати краєзнавців вивчати історію Кременчука – запровадити міську стипендію або щорічну премію за краще наукове дослідження історії міста.

Віталій Малецький доручив начальнику управління культури та туризму Володимиру Кондрашову відпрацювати це питання, підкресливши, що це може бути щорічна премія з міського бюджету у сумі 10 тисяч гривень для тих, хто досліджуватиме історію Кременчука.