Ви тут:
Суспільство Україна 

У корупційних схемах “Укроборонпрому” замішані співробітники НАБУ, ДФС та СБУ, – Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко детально розповів про участь НАБУ, ДФС та СБУ у корупційних схемах в державному концерні “Укроборонпром”. Йдеться про постачання продукції для військових заводів

Наявні у нього дані він виклав в оприлюдненому ввечері 9 березня 2019 року інтерв’ю для ЦензорНЕТ, передає Еспресо.TV.

“Служба безпеки заводу, яка, найімовірніше, лобіює іншу фірму, каже: “Є довідочка з ДФС у нас, що ви, “Оптимумспецдеталь”, маєте справу з ризиковими конвертаційними структурами… Ваша ціна нас не влаштовує, нас влаштовує більша”. В результаті Рогоза з компаньйонами якось здобуває довідку з ДФС, що вони помилилися, що сама “Оптимумспецдеталь” не є ризиковою. Але все одно компанія не може нічого продати. Бо з’являється така сама довідка, що нібито “Оптимумспецдеталь” фіктивна – вже від СБУ”,- зазначив голова ГПУ.

Він пояснив, що таким чином відповідна фірма знову “злітає” з конкурсу бронетанкового заводу. Однак, після цього дивним чином через знайомих “СБУшників” отримується нова довідка, що “Оптіма” – не фіктивна фірма, а то була помилка.

“Але знов вони не допущені на конкурс. Цього разу проти них з’являється нова довідочка про фіктивність – тепер від НАБУ. І тоді у Рогози (один з учасників скандалу Андрій Рогоза – ред.) починається активна переписка з найвідомішим секретним агентом в Україні – Шевченком, який сам публічно оголошує, що він секретний агент НАБУ”, – додав Луценко.

Окрім того, як зазначив очільник ГПУ, представники Служби безпеки України збиралися разом із Рогозою підкупити головного військового прокурора Анатолія Матіоса й в такий спосіб завадити розслідуванню.

” …Рогоза, і його два друга з СБУ, які робили йому довідочку про відсутність фіктивності, йдуть до дружини Сухомлина (екс-заступника міністра фінансів – ред.) і кажуть: дай 800 тисяч для головного військового прокурора Анатолія Матіоса, і він відпустить твого чоловіка. Не можу сказати, як нам це стало відомо. Але всі троє були затримані саме на гарячому – під час обговорення передачі коштів”, – наголосив генеральний прокурор.