Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Старт оздоровчої кампанії: де на Полтавщині діти зможуть відпочити та як батькам компенсувати вартість путівки (ФОТО)

Дитячі табори на Полтавщині розпочнуть приймати дітей з початком літніх канікул, а подбати про відпочинок батькам необхідно вже зараз.

У виставковій залі Полтавського міського будинку культури розпочалась конференція «Літо на Полтавщині», де зібрались представники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У форматі TDEx обговорюють нинішню оздоровчу кампанію, діляться досвідом та презентують власні табори відпочинку.

Начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький розповідає, що з 2016 року на Полтавщині працює програма відшкодування вартості путівки.

“Зараз даємо старт оздоровчій кампанії. З 2016 року в області працює програма часткового відшкодування вартості путівки. Почали ми її із закладених 7 млн грн у бюджеті. На цей рік заплановано 16 млн грн. Ця програма єдина в Україні. Щось подібне є у Вінницькій області, але там вона стосується лише певних пільгових категорій”, – говорить Олександр Буцький.

Відшкодування вартості путівки відбувається за схемою 30/70 — де 30% від вартості путівки сплачують батьки, а 70% – з бюджету.

Цього року, як і минулого, приймати дітей на Полтавщині готові 27 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. З них 26 працює за цією програмою.

Як саме працює цей механізм, детально розповідає начальник відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА  Наталія Шкоденко.

“Батькам треба звернутись до дитячого закладу, отримати від них згоду, потім звернутись в РДА або виконком ОТГ чи міста, заповнити відповідну форму, додати пакет документів. Таким чином, вартість путівки здешевлюється до 2 прожиткових мінімумів, але не більше, ніж 70% вартості путівки. Тобто, майже 4300 грн – це компенсація з бюджету тому дитячому закладу, де відпочивала дитина”.

Які документи необхідні для участі у програмі по відшкодуванню вартості путівки:

Цієї програмою може скористатись будь-яка сім’я Полтавщини, незалежно від майнового положення чи соціального статусу.

Табір у Котелевському районі приймає дітей, які займаються у спортивних школах Полтави та області. Відзначається різноманітніми тематичними змінами і бере участь у програмі відшкодування вартості путівки.

“Табір приймає дітей і колективи з Полтави та області спортивного напрямку – баскетбол, волейбол, карате, тхеквондо. Також до нас приїжджають діти з Києва, Харкова на відпочинок, оздоровлення і тренувальні збори. Є 3 тематичні зміни по 21 дню. Кожна зміна має свою родзинку. Наприклад, зміна “Туристичний драйв” – спрямована на походи, квести, змагання, туристичні вечори біля вогнища. Є зміна “Компаківське асорті”, де поєднуємо все — від святкування Нового року влітку, до Дня Нептуна, Івана Купала. Вартість путівки — 6150 грн”, – розповідає старший вожатий табору Юрій Олійник.