Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Соціальне дослідження: яких громадян полтавці вважають небезпечними

Правоохоронці, депутати, фахівці різних галузей і представники неурядових організацій обговорили результати соціологічного дослідження думки полтавців про фактори, що впливають на відчуття безпеки. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Висновки, яких дійшли експерти, засвідчили стереотипне сприйняття в якості джерела небезпеки наркозалежних осіб та колишніх в’язнів. Навіть за відсутності реальності такої загрози (адже не всі респонденти контактували з вищезгаданими категоріями осіб) містяни вважають, що саме серед них поширеною є антисоціальна поведінка і, зокрема, схильність до скоєння майнових злочинів.

За підсумками соціологічного дослідження “Експертного центру з прав людини”, яке презентували в Полтавській міськраді, 62 % полтавців вважають, що їхній безпеці загрожують наркозалежні особи. 28 % опитаних респондентів до категорії “ризику” також відносять осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Як пояснив виконавчий директор громадської організації “Експертний центр з прав людини” Юрій Бєлоусов, результати дослідження базуються на відповідях 1204 містян різних соціальних і вікових категорій.

Експерт наголосив, що сформоване уявлення про небезпечність зазначених соціальних груп ґрунтується як на реальних фактах, так і певних стереотипах, що збільшують соціальну дистанцію між населенням та групою “ризику”.

“Шлях вирішення проблеми наркозалежних, власне громада Полтави і учасники заходу, вбачають у відкритому діалозі із суспільством та створенні умов медико-соціальної та психологічної реабілітації наркозалежних та ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі”, – йдеться у повідомленні.