Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Скільки солі можна вживати без шкоди для здоров’я, порада фахівців

Щодня з готовою їжею ми вживаємо багато солі, часто не помічаючи цього. Максимальна денна норма – 5 грам. Про це повідомляє zhyvyaktyvno.org

Чому вам треба їсти менше солі
Надмірне споживання солі – понад 5 г на добу – асоційоване із збільшенням ризику серцево судинних захворювань, переважно пов’язаних із високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю. Суттєве обмеження вживання солі та продуктів із значною кількістю доданої солі допомагає ефективно лікувати патологію серцево-судинної системи та нирок.
Скільки солі можна їсти в день
Рекомендована денна норма споживання солі – 5 г на день. Це близько однієї чайної ложки. Рекомендуємо споживати тільки йодовану сіль, оскільки у багатьох українців зараз спостерігається помірний дефіцит йоду.
Як обмежити кількість солі в раціоні
Дослідження свідчать, що понад 70% солі ми споживаємо у складі технологічно-оброблених продуктів. Тобто щодня з готовою їжею ми вживаємо велику кількість солі, часто не помічаючи цього.
Щоби контролювати кількість солі і зберегти своє здоров’я: Обмежте споживання таких продуктів як хліб, технологічно-оброблені м’ясні та рибні продукти, солоний сир, солоні овочі та готові соуси.

Читайте етикетки продукту: якщо сіль знаходиться на початку списку інгредієнтів, то це означає її надмірний вміст. Радимо не їсти такі продукти. Контролюйте кількість солі у процесі приготування страв. Це передусім стосується домашніх соусів, консервації тощо, а традиційні продукти з високим вмістом солі максимально замінюйте альтернативними, більш корисними продуктами.