Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Скільки картоплі можна їсти без шкоди для здоров’я, – розповіли фахівці

Картопля – дуже поширений в наших краях овоч. Перша згадка про нього засвідчена ще у 1551 році. Існує близько десяти різновидів картоплі. До нас вона прийшла з Південної Америки. В їжу прийнято вживати бульби картоплі, які знаходяться в землі.

Картоплю вирощують на великих територіях в величезних кількостях для масового споживання, вона є однією з основних сільськогосподарських культур, оскільки немає напевно людини, яка б не любила картоплю. Можна навіть сказати, що вона знаходиться на другому місці після хліба. Багато людей вирощують її у себе на городах.

А скільки смачних страв можна приготувати з картоплі. Напевно, навіть немає сенсу перераховувати, тільки можна сказати, що використовують її в різному вигляді: смаженому, вареному, тушкованому, печеному і навіть сиру.

Картопля містить певний процентний вміст води, крохмалю, цукру, клітковини, органічних сполук. Процентний вміст залежить від сорту картоплі.

Картоплю сміливо можна назвати одним з постачальників калію в наш організм, такого життєво необхідного елементу для хорошої роботи серця. Крохмаль, що міститься у великій кількості, використовують для лікування основних проблем, що виникають в роботі шлунково-кишкового тракту. Цей же крохмаль використовують у фармацевтичній промисловості для виготовлення препаратів у таблетованій формі.

Як правильно вживати картоплю

Картопля відноситься до високовуглеводних продуктів. Багато жінок, в гонитві за ідеальною фігурою, прагнуть взагалі виключити з раціону цей продукт. Хоча він не вважається висококалорійним. Вся справа в його правильному приготуванні. Картопля вбирає в себе багато жиру при смаженні, тому смажений продукт краще не вживати.

Дуже важливою є кількість уживаного овоча. Наприклад, варена картопля в шкірці зберігає в своєму складі всі корисні речовини. Якщо в день ви будете з’їдати не більше 200 – 300 грамів картоплі, бажано вареної або печеної, вона тільки позитивно вплине на ваше самопочуття і абсолютно не додасть зайвої ваги. Ще важливо правильно її поєднувати з іншими продуктами. Картоплю найкраще вживати з овочами, а не з м’ясними продуктами.

Для того, щоб точно визначити для себе безпечну в плані калорій норму споживання, бажано відвідати дієтолога і він вам індивідуально розпише раціон. З огляду на те, що всі люди різні, допомога фахівця в галузі харчування ніколи не буде зайвою.