Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Послугами обласної служби зайнятості за два місяці скористалися 27,6 тисячі безробітних

Протягом січня-лютого 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 24,9 тисячі безробітних осіб, що на 4 тисячі або 12,7 % менше, ніж за січень-лютий 2018 року.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла у порівнянні з таким же періодом минулого року, на 3,8% і становила 3 тисячі. Кількість вакансій у базі даних регіональної служби зайнятості збільшилася на 21,2 % майже до 15 тисяч одиниць.

Роботу отримали 5,2 тисячі людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 5,2, тисячі людей. У тому числі 3,2 тисячі (або близько 62%) – працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Троє людей отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 191 безробітного (за перші два місяця минулого року ­– 78), із них 55 осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, та 136 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

Понад 2 тисячі бажаючих заробили на громадських роботах

Фахівці обласної служби зайнятості забезпечили тимчасову зайнятість 2,2 тисячі громадян (торік у січні-лютому таких людей було 2 тисячі). Найпоширеніші види громадських робіт такі: інформування населення про субсидії, екологічний захист природного середовища, благоустрій і роботи по розчищенню снігових заметів.

3,4 тисячі безробітних проходили профнавчання

Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, протягом січня-лютого 2019 року за направленням обласної служби зайнятості 3,4 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 1,7 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

18 осіб отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство».

20,5 тисячі мешканців області отримують допомогу по безробіттю

Станом на 1 березня 2019 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 23 тисячі безробітних. Із них 20,5 тисячі отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.

Вакансій у базі даних служби зайнятості побільшало

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 березня поточного року, у порівнянні з відповідною датою минулого року, збільшилася на 24,7% та становила 4,4 тисячі одиниць. У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,6 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються робітники з обслуговування та експлуатації машин і устаткування, кваліфіковані робітники з інструментом.