Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 100 га лісонасіннєвих ділянок мають у Миргородському лісгоспі

Реалізуючи галузеву програму розвитку лісонасіннєвої справи, ДП Миргородський лісгосп проводить ряд важливих заходів по належному утриманню наявних об’єктів постійної лісонасіннєвої бази – плюсових  дерев, генетичного резервату та постійних лісонасіннєвих ділянок загальною площею більше 100 гектарів.

Про це повідомляє Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Це питання особливо актуальне, коли лісівники проводять планові заготівлі високоякісного насіння.Під час заготівлі породи дерев розділяють на 2 категорії – основні і супутні. Перші – сосна та дуб звичайні. Відповідно їхнього насіння і заготовляють найбільше. Серед супутніх – ясен, липа, клени, абрикос, вишня, береза та інші”, – розповіла інженер лісових культур підприємства Юлія Кальна.

Процес збирання насіння деяких порід не зовсім легкий, як здається на перший погляд. Особливо затратне дрібне та легке насіння, таке як береза, вільха, горобина. Найцікавіший процес – переробка шишок сосни звичайної. Адже вихід чистого насіння з 1000 кг шишок становить лише 1%. Лісгосп отримує ці послуги у Рублівському лісництві Полтавського лісгоспу, де працює шишкосушарка. Спеціалісти розповідають, що процес сушіння триває 4 дні. За цей період насіння висипається, потім його переробляють і здають на збереження. У шишкосушарці безвідходне виробництво. Шишки без насіння не викидають, а використовують для опалення котла, що підсушує у спеціальних барабанах сирі шишки.

Спеціаліст також зазначила, що миргородські лісівники щорічно заготовляють близько 100 кг насіння та до 30 кг в резерв наступного року. Перероблене насіння зберігають у скляній тарі під контролем вологості та температури, а навесні його висівають у відкритий грунт базисного лісового розсадника Гоголівського лісництва. І вже за рік сіянці вже зеленіють на плантаціях.