Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці вшанували пам’ять видатного українського літописця Самійла Величка (ФОТО)

Сьогодні, 1 березня, у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського розпочалась Третя науково-практична конференція “Село Жуки — батьківщина літописця Самійла Величка”. Перед початком заходу у селі Жуки, що під Полтавою, поклали квіти до пам’ятного знаку видатного літописця.

На покладанні були присутні директор Департамент культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, представники Полтавської районної адміністрації та Українського козацтва, місцеві жителі.

“Полтавщина є колискою української духовності та державності. Саме з цього краю вишли великі постаті України. Один із них — славетний літописець козацьких часів Самійло Величко. Українці — це велика нація. На жаль, ми не завжди розуміємо, скільки нам віків, тисячоліть, знаємо своїх славних предків. Тому ми повинні презентувати свою історію, історичні місця та великих пращурів”, — зазначила Валентина Вождаєнко.

Панахиду за Самійлом Величком провів священик Полтавської єпархії Православної церкви України отець Костянтин. Після богослужіння присутні поклали квіти до пам’ятного знаку видатному літописцю.