Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці посадили майже гектар молодого соснового лісу

Працівники державного підприємства «Полтавське лісове господарство» запросили групу полтавців до спільної посадки молодого лісу на території Руднянського лісництва. Захід пройшов у рамках екологічної Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка відбувається щороку.

Спершу лісівники провели короткий наочний інструктаж про те, як правильно зробити у грунті лунку мечем Колесова та правильно садити сіянці сосни. А потім за три години на зрубі було заліснено площу 0,8 га.

Дорослим полтавцям активно допомагали їхні діти, а згуртувала людей депутатка обласної ради, членкиня постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Микуця. Працівникам лісгоспу вона допомагає уже не перший рік, тому ділиться досвідом з іншими учасниками заходу:

«Посадка сосен – копітка робота. Важливо правильно опустити корінь сіянця у лунку та утрамбувати грунт навколо нього так, щоб усередині не зосталося повітря. Тоді він краще приживеться».

Разом із лісівниками полтавці посадили 4,5 тисячі сіянців. Перед посадкою їх корені обробляють спеціальною органічною суспензією зі стимуляторами росту та вологонакопичувачами.

Відповідальний за збереження майстер лісу Валерій Дяченко розповів:

«Для того, щоб сосна досягла вище одного метра, потрібно п’ять-шість років. А за один рік сіянець виростає від трьох до десяти сантиметрів».

За словами головного лісничого державного підприємства «Полтавське лісове господарство» Олександра Глушка, їхня структура не вперше проводить подібний захід цією весною. Всеукраїнська акція стартувала ще 21 березня, і початок її оголосили до Міжнародного дня лісів. Участь у ній брали учні шкіл Полтавської області.

Олександр Глушко повідомив, що загалом у їхньому підприємстві цьогоріч планують посадити близько 165 га лісу на зрубах та землях, які раніше під ним не були. Площа останніх становитиме 30 га. Також він розповів, що процес майбутнього заліснення починається із заготовки насіння шишок, яке в Руднянському лісництві почали із листопада минулого року. Шишки підсушують у спеціальній сушарці, із них висипається насіння, потім лісівники перевіряють, чи підходить воно для посіву у розсадниках. Якщо так, то згодом із нього виростають сіянці, які садять у землю. І через 101-110 років насадження сосни вважатимуться стиглими.

Тетяна Журавльова