Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Педіатри Полтавщини розповіли про типи вакцин та їх поєднання

Важливим питанням у вакцинації є поєднання вакцин. Хоча це питання прописано в чинному наказі МОЗ 551 від 11.08.2014 р., не всі медичні працівники розуміють правила.

Педіатри Полтавщини детально розповіли про типи вакцин та їх поєднання

Мінімальний інтервал використовують при щепленні з порушенням календаря, щоб правильно його наздогнати. Мінімальний інтервал необхідний для вироблення імунітету. Якщо мінімальний інтервал дорівнює місяцю, то це 28 днів, – зазначають педіатри.

В один день можна вводити живі вакцини+живі вакцини, живі+неживі вакцини, неживі+неживі вакцини. З будь-яким інтервалом (коли завгодно) можна поєднувати живі вакцини+неживі вакцини, неживі вакцини+неживі вакцини.

Живі вакцини для ін’єкційного введення можна вводити або в один день або з інтервалом в 1 місяць.

Приклад: КПК та Варілрикс. Це пояснюється тим, що в разі введення Варілриксу з інтервалом менше 28 днів після КПК, то імунітет на другу введену вакцину буде менший.

Вакцини КПК та ОПВ, як імунобіологічні препарати з різним механізмом введення та формуванням різного виду імунітету, можна вводити або одночасно або з різним інтервалом.

Якщо було введення препаратів крові чи імуноглобулінів, то живою вакциною можна щеплюватись мінімум через 3 міс, оскільки є вірогідність, що ті антитіла, які можливо містяться в препаратах крові, зможуть знизити імунну відповідь на вакцину.

Одночасне введення ротакриксу та ОПВ може зменшити імунну відповідь.

Туберкулінодіагностику (Манту) слід робити через місяць після КПК, оскільки КПК може спотворювати результати реакції Манту.

БЦЖ за нашими наказами можна вводити одночасно або з будь яким інтервалом лише з вакциною проти гепатиту В, з іншими витримувати інтервал в 1 місяць.