Ви тут:
Суспільство Україна 

П’ять років окупації Криму: Європейський Союз висунув вимоги до Росії

Євроcоюз залишається прихильним суверенітету і територіальної цілісності України через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією.

Про це йдеться в заяві високого представника ЄС Федеріки Могеріні, передає Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Європейської ради.

“Через п’ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в заяві.

ЄС не визнає і продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права.

“Анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці”, – Могеріні.

У заяві йдеться, що ЄС знову закликає держави-члени ООН розглянути заходи щодо невизнання анексії відповідно до резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН.

“Порушення Росією міжнародного права призвели до небезпечного зростання напруженості в Керченській протоці і Азовському морі. Необгрунтоване застосування сили Росією проти України 25 листопада 2018 року є нагадуванням про негативні наслідки незаконної анексії Кримського півострова длярегіональної стабільності”, – зазначила представник ЄС.

Блок закликав Росію негайно звільнити незаконно захоплених у Керчі українських моряків, суден і устаткування, а до їхнього звільнення – поважати їхні права на юридичне представництво і доступ до консульських органів, а також надавати постраждалим належну медичну допомогу.

Окрім того, Європейський Союз засудив будівництво Керченського моста без згоди України, і чекає, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід усіх судів через Керченську протоку в Азовське море відповідно до міжнародного права.

Високий представник нагадала, що ЄС не визнає проведення Російською Федерацією виборів на Кримському півострові.

Європейський Союз також повторив свій заклик до негайного звільнення Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколи Семени Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку і всіх тих, кого було затримано на Кримському півострові і засуджено всупереч міжнародному праву.