Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обласна рада виділила кошти на встановлення системи протипожежної безпеки у Новосанжарському НВК

Не допустити закриття навчально-виховного комплексу у Нових Санжарах: НВК має працювати у звичному режимі, а учні школи – навчатися у рідному закладі. Це спільна позиція районної влади та Полтавської обласної ради. При цьому обласна рада підтримала новосанжарців не на словах – політичними гаслами на мітингу, а реальними справами.

Йдеться про виділення коштів із обласного бюджету на встановлення системи пожежобезпеки, через відсутність котрої ледь і не закрили школу. У питанні фінансування педагогічний колектив НВК, батьки та школярі отримали потужне лобі в особі депутатського корпусу Полтавської обласної ради.

Нагадаємо, що епопея із закриттям навчального закладу розпочалася влітку 2018 року. Тоді контролюючі служби зробили припис, яким вимагали терміново усунути недоліки, допущені при будівництві. Йдеться, насамперед, про відсутність системи протипожежної безпеки. Як зауважив голова Новосанжарської райдержадміністрації Сергій Бульбаха, насправді історія тягнеться ще з 2009 року, коли Новосанжарський НВК почав отримувати приписи на усунення недоліків. Усувалися вони лише частково, а з пожежною сигналізацією та блискавкозахистом питання не вирішувалося взагалі. У 2018 році, після отримання припису, швидко вдалося усунути 8 із 11 виявлених порушень. Натомість Державна служба з надзвичайних ситуацій подала до суду. А 26 лютого директор школи отримав постанову про виконавче провадження щодо закриття школи.

Чому не вдалося ліквідувати всі недоліки? Все впирається у фінанси: в районному бюджеті на той момент бракувало 1,5 мільйона гривень, аби встановити у навчальному закладі систему захисту від блискавок та пожежну сигналізацію.

– Школа, яка знаходиться на території Новосанжарської ОТГ, залишилася на утримання районного бюджету, розмір якого на той момент складав 10% від дохідної частини у порівнянні з 2017 роком, – розповідає Сергій Бульбаха. – У 2018 році Новосанжарська ОТГ почала повноцінно функціонувати, і доходи пішли вже у бюджет цієї громади. Проте школу, всупереч законодавству і здоровому глузду, ОТГ так і не взяла на своє утримання. Через це й виникли проблеми із фінансуванням НВК. Щоб їх вирішити, з районного бюджету торік виділили 2,5 мільйони гривень на утримання школи. Кошти, насамперед, витратили на заробітну плату та харчування школярів. І лише  восени минулого року ми змогли виділити 134 тисяч гривень на виконання одного із пунктів припису – протипожежну обробку дерев’яних конструкцій даху захисними розчинами.

На сьогодні вже вирішено питання про виділення коштів на встановлення протипожежної системи у Новосанжарському НВК. Частину грошей виділили із районного бюджету. Йдеться про 60 тисяч гривень на виготовлення проектної  документації. Левову частку новосанжарці отримають із обласного фонду розвитку територій, кошти котрого розподіляються за заявками депутатів обласної ради.

– Щоб унеможливити політизацію цього питання, хочу подякувати людям, які у скрутну хвилину простягнули нам руку допомоги, – коментує Сергій Бульбаха. – Це депутати обласної ради: Василь Красюк (надав згоду на фінансування робіт в розмірі 1 млн грн за рахунок обласного фонду розвитку територій), Олександр Біленький, Роман Товстий та Сергій Гамза, які надали необхідну фінансову допомогу.

 

Настя Тополя